Jak řídit elektrické skútry v městech

- Jan 11, 2019-

Shared electric scooters.jpg


Pták a vápno jsou dva největší provozovatelé koloběžky, kteří v Aténách zahájili v roce 2018 společný obchod s elektropohonem v Atlantě. V současné době je možné vidět elektrické skútry procházet ulicemi a chodníky. Mnoho lidí říká, že elektrické koloběžky napadly Atlanta. Ale podle jeho urbanistů je "invaze" pozitivní vývoj přechodu města z automobilu na koloběžku, jízdní kolo, moped a jiné rozmanité způsoby dopravy.


Jak se městská populace rychle zvyšuje, lidé se musí rozhodnout cestovat. Více lidí, kteří používají motocykly, jízdní kola a jiné způsoby než auta, může městu vybídnout k tomu, aby navrhli bezpečnější uličky pro všechny uživatele, což umožní lidem věnovat větší pozornost uličkám a chodníkům v Atlantě. Jak řekl úředník Atlanta City Management: "Měli bychom to přijmout a určit, jak nejlépe regulovat. To může být pro naše město velmi dobrá věc. "


Přesto rozšířené používání skútrů způsobilo mnoho nových problémů. Například všudypřítomný elektrický skútr ovlivnil hladký průběh invalidních vozíků pro osoby se zdravotním postižením. V některých částech Atlanty jsou dopravní problémy způsobeny nadměrnými koloběžkami. Ačkoli neexistují statistické údaje na oddělení pro naléhavé situace v Medical Center v Atlantě, často je vidět, že trauma způsobená elektrickým skútrem je také těžce zraněná automobilovou nebo motocyklovou nehodou. Firma na skútru říkala řidičům, že nosí helmy, ale nebudou potrestáni, kdyby je nenosili. Epidemiologická studie elektrických skútrů v Texasu ukazuje, že zranění v skútru souvisí s štěrkovými cestami, jízdními rychlostmi, sjezdovými cestami a jaký typ obuvi cyklista nosí.


Kromě toho jsou úředníci veřejného zdraví a zákonodárci rozhodující, jak regulovat řízení, což může pomoci skútru zlepšit samotný skútr a jak funguje, aby byl bezpečnější. Očekává se, že městská rada v Atlantě bude v lednu hlasovat o nařízení o skútru.

Dvojice:Plán národní značky je podezřelý z nelegálních reklamy, elektrické kolo značky trpí Další:Proč je električka všude v Číně zřídka vidět v Japonsku?