Paříž snubs pták ve vysoce konkurenčním elektrické koloběžka soutěž

- Jul 24, 2020-

scooter sharing.jpg


Paříž si vybrala své operátory elektrických skútrů. Město, které se rychle stalo útočištěm pro cyklistiku, procházky a koloběžku díky pokrokovému vedení starostky Anne Hidalgo, si vybralo Lime, Tier a Dott jako své společnosti na koloběžce. Každá společnost bude mít dvouletou smlouvu, která jí umožní nasadit 5000 elektrických skútrů po celém městě, celkem 15 000 skútrů.


Výsledky představují obrovskou výhru pro Lime, společnost se sídlem v San Francisku, která počítá Uber a Google mezi své hlavní investory. Je to také palčivá ztráta pro hlavního rivala Lime, Birda, průkopníka sdílení skútrů, který měl v plánu udělat z Paříže svůj "druhý domov" tím, že najal tisíce lidí, aby pracovali v novém evropském centru, aby se nacházeli ve městě. Mluvčí Bird nereagoval okamžitě na žádost o komentář.


Elektrické skútry, které jsou k dispozici k pronájmu prostřednictvím aplikace pro smartphone, se poprvé objevily v ulicích Paříže v 2018. Ale pramínek koloběžek se brzy změnil v záplavu, což vedlo k tomu, že ulice zaplavilo přibližně 20 000 skútrů. Hidalgo popsal skútry jako "anarchické", zatímco ministr dopravy Élisabeth Borne řekl Le Parisien, že město zažívá "zákon džungle".


V loňském roce město oznámilo plán, jak dostat chaos pod kontrolu výběrem tří oficiálních operátorů. "Potřebujeme pořádek a pravidla, abychom zajistili bezpečnost silničního provozu a uklidnili ulice, chodníky a čtvrti našeho města," řekl Hidalgo v roce 2019.


paris scooter.jpg


Celkem 16 společností pro sdílení skútrů reagovalo na žádost města o návrhy. Lime, jediná americká společnost, která získala zakázku, uvedla, že je "nadšená, že je mezi vítězi". Tier, který má sídlo v Berlíně, zakokrhal tím, že vyhrál "největší světový e-skútr nabídky." A Dott, se sídlem v Amsterdamu, zveřejnil fotografii svého týmu oslavujícího na Twitteru.


Hidalgo, který nedávno vyhrál znovuzvolení téměř výhradně na platformě pro odstraňování automobilů z měst na podporu cyklistiky a chůze, řekl, že provozovatelé skútrů byli vybráni na základě tří kritérií: odpovědnost za životní prostředí, bezpečnost pro uživatele a řízení údržby a dobíjení skútrů.


Vyzvala také jezdce na skútrech, aby dodržovali pravidla silničního provozu, a zároveň uvedla, že po celé Paříži je instalováno 2 500 vyhrazených parkovacích míst pro skútry.


Výběr pařížských provozovatelů skútrů by mohl mít hluboký dopad na odvětví mikromobility, a to jak v Evropě, tak v USA, zejména proto, že pandemie koronaviru je hnací silou dalších fúzí a konsolidace. Paul Asel, řídící partner společnosti NGP Capital a investor v Lime, v červnu řekl business insideru, že rozhodnutí Paříže pravděpodobně připraví půdu pro pouze dvě nebo tři společnosti působící v Evropě do budoucna.


Zpočátku COVID-19 zastavil odvětví sdílení skútrů. Jezdectví se propadlo, když společnosti na koloběžky vytahovaly svá vozidla z městských ulic. Bird and Lime, dvě největší společnosti, pokud jde o velikost a ocenění vozového parku, prošly v posledních měsících hromadným propouštěním, čímž odstranily přibližně 580 pracovních míst na plný úvazek. Uber vyložil svůj sdílený obchod s jízdními koly a skútry Jump on Lime jako součást investice, která by zaznamenala pokles ocenění Lime o téměř 80 procent.


Ale průmysl se pomalu zotavuje, díky oživení zájmu o cyklistiku a další alternativní formy dopravy. Jak hledají bezpečné způsoby, jak se dostat kolem, obyvatelé měst používají skútry pro delší výlety. Minulý týden, Lime oznámil, že v průměru koloběžka výlety byly 34 procent delší trvání a 18 procent dále v dálce, protože pandemie začala.

Dvojice:Rychlost elektrického kola není na standardní úrovni! Tentokrát to nejsou jen uživatelé Další:Jak je nyní politika přilby? Lidé Jiangsu vám mají co říct