Scooter Service Operator Bird začíná přímý prodej nového produktu Bird Air

- Oct 07, 2020-

bird scooter.jpg


Bird, startup s elektrickým skútrem, který pomohl vyvolat vzestup sdílené mikrohynáleže, zdvojnásobuje úsilí o rozvoj svého osobního vlastnictví vozidel. Minulý víkend společnost zahájila nový skládací elektrický skútr, Bird Air, který si uživatelé mohou zakoupit za jednorázovou cenu $ 599. Nejedná se o nejvýkonnější skútr na trhu, s maximální rychlostí 16 mph (25 km / h) a rozsahem 16 mil (25 km). Ale Bird Air je cena na US $ 599, což je mnohem levnější než první maloobchodní skútr společnosti, Bird One, který se prodává za US $ 1,299.


To staví Bird Air na stejnou úroveň jako ostatní středně drahé elektrické skútry, jako je Razor E Prime III nebo Segway Ninebot Max.


Bird Air byl navržen in-house týmem Bird "aerospace and automotive engineers" a spolupracoval s čínskou společností Okai na výrobě skútru Bird Zero. Také si koupili hardware na koloběžku od Segway Ninebot.


Bird se poprvé změnil z leasingu na prodej skútrů poprvé v polovině roku 2019. Když byla společnost založena v Santa Monice v Kalifornii v roce 2017, její flotila se skládala hlavně ze spotřebitelských skútrů vyráběných společnostmi Xiaomi a Segway Ninebot, které rychle devalvovaly. Bird ztrácí peníze pokaždé, když cestuje, ale po získání milionů dolarů v rizikovém kapitálu úspěšně rozšířili rozsah operací a pak Bird také začal poskytovat měsíční půjčovny pro své skútry.


Bird oznámila, že získala 75 milionů dolarů ve svém financování série D v lednu loňského roku. Společnost později ztratila licenční nabídku pro dvě města v Paříži a Seattlu, ale vyhrála jednu v Chicagu.


COVID-19 zastavil odvětví sdílených skútrů. Když společnosti zabývající se koloběžkami stáhly svá vozidla z městských ulic, počet nájemců prudce klesl. Bird a Lime, dvě největší společnosti, pokud jde o velikost vozového parku a ocenění, provedly masivní propouštění a zrušily asi 580 pracovních míst na plný úvazek. Uber váže svůj jump bike and scooter business na Lime jako součást své investice, což způsobilo pokles ocenění Lime o téměř 80%.


Ale vzhledem k oživení zájmu o jízdní kola a jiné alternativní formy dopravy, průmysl se pomalu zotavuje. Jak hledají bezpečný způsob cestování, obyvatelé města také používají skútry pro delší výlety. Minulý týden, Lime oznámil, že v průměru od začátku epidemie, čas strávený na skútru cestování se zvýšil o 34% a vzdálenost se zvýšila o 18%.

Dvojice:Ne Další:Uber žaloval za to, že neinstaluje turn signály na sdílených skútrech