Služba namísto cenové války elektrického koloběhu

- Jul 14, 2017-

Nedávno se i nadále pořádala propagační válka v automobilovém průmyslu. V posledních letech takřka tak dlouho jako svátky, elektrický skútrový válet otevře držení různých propagačních aktivit, různé propagační akce se střídají, ale většina akcí je stále v "ceně", což způsobuje další kolo cenové války.

Prodejní cíl prodejce elektrického skútru je zamknut v "ceně"

domácí průmyslový bilanční elektrický skútr se rychle rozvíjí, ale s rozvojem průmyslového rozmachu pro průmysl a silnou konkurencí se zvětšuje přežití nejsilnějšího trhu, takže obchodníci s cílem získat lepší prodej, větší podíl na trhu, mají marketing cíl v "ceně". Kvalita výrobků je nízká, kteří se jim nelíbí, mnoho výrobců elektrických nákladních automobilů a prodejců je velmi ceněno cenové válce, takže je atraktivnější pro spotřebitele. Přestože cenová válka vedla k velkému prodeji, ale pro obchodníky s elektrickou bilancí koloběžky, cenová válka není na silnici, ne vyřešit dlouhodobý vývoj prodejce receptury.

Vzhledem k tomu, že se konkurence na trhu s elektrickými vozidly vyrovnává a kvalita spotřebitelů se i nadále zlepšuje, vyvážení elektromobilů zažívá postupný rozvoj kvality, značek, služeb pouze prostřednictvím tradičních prodejních kanálů, prodeje elektrického vozu, aby se dále rozšířil podíl na trhu možnost není velká, protože v rovnováze v automobilovém průmyslu "aréna", ne "s cenou hrdinů". Elektrická rovnováha vozidel, aby se opravdu dostat k dobrému rozvoji, musíme neustále inovace, změny, provádění marketingových změn se přizpůsobit trhu, konkurence ze všeobecné cenové války eskaloval do servisní války.

Ačkoli různé roční festivaly nebo uměle vytvořené festivaly jsou prodejci zvyšující se objem prodeje, rozšiřují vliv zlatého věku, avšak bilance elektrického skútru dealerovského marketingu není zde, takže obchodníci s bilancí elektrických skútrů se nemohou soustředit na vývoj a marketing naděje v propagačních aktivitách, koneckonců chtějí obsadit rovnováhu trh s elektrickými skútry pouze cenová válka není proveditelná. Pro obchodníky s elektrickým váletním skútrem nyní je třeba pochopit potřeby spotřebitelů. Pro spotřebitele je spotřebitelskou hodnotou kvalita, služby, design za výrobkem, a to i hodnota značky, pouze propagace cenových válek nebudou spotřebiteli akceptována a nakonec budou odstraněna na trhu.

Jedním slovem, na trhu s elektrickým skútrem, pokud chcete vydělávat v elektrickém skútru v tomto průmyslu, můžete nejen "cenovou válku", protože v tomto stádiu by byl rovnovážný elektrický skútr na "cenu" "hrdiny!


Dvojice:Elektrický skateboard je bezpečnější a jednodušší, protože má zabudovaný algoritmus AI Další:Scooter se stává důležitým spojením v době IOT