Sdílená jízda na elektrickém skútru odpovídá 45,8% všech výletů v mikromobilitě v roce 2018

- Apr 19, 2019-

shared scooters.jpg


V roce 2018, z 84 milionů uskutečněných výletů na mikromobilitu, jich bylo 38,5 milionu na skútrech. Dalších 45,5 milionu výletů bylo na kolech - buď ze staničních kol nebo na kole bez kol. Jízdy na staničních kolech představovaly 36,5 milionu cest, což představuje nárůst o devět procent oproti roku 2017. Ve srovnání s předchozím rokem bylo více než dvakrát tolik cest na mikromobilitu.


"Správa mnoha nových typů sdílených vozidel na ulicích města je výzvou," uvedla NACTO ředitelka strategie Kate Fillin-Yeh. „Datová města získaná od dodavatelů mohou být falešná, komplikující snahy o regulaci systémů nebo vytváření dobrých politik. Velká část vybavení je nová a do značné míry netestovaná a trh se rychle mění s nejistým finančním výhledem. Systémy mikromobility byly plánovány ruku v ruce s městy a jsme nadšeni, že můžeme městům pomoci vytvářet a podporovat dopravní možnosti, které posunou více cest k udržitelným, bezpečným režimům.


爱路卡登CS-518电动滑板车


Zatímco stanice na kolech viděla více využití než v předchozím roce, NACTO říká, že elektrické skútry byly pravděpodobně hnacím faktorem pro snížení používání bezklíčových kol. Dockless kola “velmi mizel z městských ulic, s pozoruhodnou výjimkou dockless kola ještě v použití v Seattlu,” píše NACTO. To je částečně důvod, proč NACTO předpovídá, že v roce 2019 budou jezdit bez doku bez kol.


To je skvělá zpráva pro Lyft, která loni získala Citi Bike a Ford GoBike. Pro Uber to není skvělá zpráva, která na počátku loňského roku získala bezdotykový start na kole JUMP.

Dvojice:Německo se stalo novým bojištěm v evropských Scooter Wars Další:900 000 lidí je legálně kvalifikováno pro cestu, jak je nová politika elektrických kol?