Americký sdílený elektrický skútr slábne, nová koruna epidemických prstenů Death Knell pro většinu startupů

- Apr 01, 2020-

New coronavirus.jpg


V polovině března společnost Lime and Bird, dvě z největších sdílených elektrických skútrů na světě, výrazně snížila počet vypuštěných elektrických skútrů. Několik dalších začínajících podniků, včetně Wheels a Jump, uvedlo, že uvažují o tom, jak pokračovat v operacích s městem vydávajícím blokádní příkazy a náhlým poklesem poptávky.


Zahraniční média zveřejnila ve čtvrtek článek, který uvádí, že nová epidemie korunní pneumonie ještě zhoršila obchodní vyhlídky sdílených elektrických skútrů. Kvůli globálnímu vypuknutí musí začínající podniky bez hlavních příznivců skončit bankrotem. Dokonce i společnosti se silnými finančními zdroji sníží své obchodní měřítko na minimum. Následuje přehled obsahu článku:


V roce 2018 zaplavilo mnoho sdílených elektrických skútrů do velkých měst po celém světě slibnou podporu revoluce v mobilitě s levnou, čistou dopravou a miliardami dolarů v rizikovém kapitálu. Tyto startupy však rychle narazily na překážky, včetně nestabilních obchodních modelů, bezpečnostních problémů a rychle se měnících městských regulátorů. Na začátku roku 2020 začaly ztrátové sdílené spouštění elektrických skútrů propouštět zaměstnance a snižovat počet vozidel.


Vzhledem k tomu, že vlády na celém světě tvrdě pracují na prevenci a kontrole nové epidemie korunní pneumonie, sdílené spouštění elektrických skútrů začíná čelit hlubším problémům s přežitím. V polovině března dvě největší společnosti sdílející elektrické skútry na světě, Lime and Bird, drasticky snížily počet vypuštěných elektrických skútrů. Několik dalších začínajících podniků, včetně Wheels a Jump, uvedlo, že uvažují o tom, jak pokračovat v operacích s městem vydávajícím blokádní příkazy a náhlým poklesem poptávky. Žádost o sdílení elektrického skútru s neznámým počtem cizinců byla ohromena strachem z rozšíření viru.


Spoluzakladatel a generální ředitel ImeLime Brad Bao uvedl v blogu zveřejněném 21. března, že spuštění znamená „omezit nebo pozastavit“ služby na všech trzích s výjimkou Jižní Koreje. Před novým vypuknutím koruny provozoval Lime více než 120 000 elektrických skútrů ve 30 zemích v Americe a Evropě. Bird, další sdílená společnost pro elektrické skútry, také oznámila, že opustí šest amerických trhů včetně Miami, Portlandu, Sacramenta, San Jose, Coral Gables a San Francisca. Před tím opustilo Birdovo podnikání 21 evropských měst.


UA je dceřinou společností Uber, společnost Jump pozastavila provozování půjčovny elektrických jízdních kol a elektrických skútrů na většině evropských trhů a snížila velikost své flotily ve Spojených státech. Na žádost Sacramento společnost ukončila služby ve městě. Lyft nadále provozuje svoji síť systémů sdílení kol pro dokovací kola na devíti amerických trzích. Doposud má Lyft k pronájmu elektrické skútry ve všech městech kromě Miami. Každá společnost, která stále nabízí sdílené služby elektrických skútrů, tvrdí, že zvýšila úroveň hygieny tyčinek a vyzvala cyklisty, aby udělali totéž.


Po měsících průmyslového zmatku elektrické skútry a elektrická kola náhle zmizely. Vápno a pták se snaží získat peníze od investorů a oba propouštějí zaměstnance od konce loňského roku. Tyto společnosti se dříve velmi soustředily na růst a nyní si uvědomují, že je třeba přehodnotit jejich problematické obchodní plány.


V loňském roce byla Uberova jednání o získání vápna nebo ptáka neúspěšná. Někteří pozorovatelé průmyslu uvedli, že překvapující ocenění dvou začínajících podniků - Lime a Bird v roce 2019 ve výši 2,4 miliardy USD a 2,5 miliardy USD - byly jedním z faktorů, které vedly k neúspěchu dohody. Některá média ve čtvrtek informovala, že Limeova propouštění hrozí, protože společnost hledala nouzové financování za „drobnou“ 400 milionů dolarů. Limeův publicista však popřel, že by společnost měla propustit zaměstnance. Uber a Lyft, které vyšly na veřejnost v roce 2019, oba na konci loňského roku propustili zaměstnance ve svých mikro-mobilních divizích a nedávno zrušili sdílené půjčovny elektrických skútrů v několika městech.


Els Wheels and Lime uvedl, že jejich počet uživatelů rostl až do propuknutí choroby. Současné rozhodnutí snížit počet vozových parků je způsobeno hlavně pocitem odpovědnosti za udržení zdraví uživatelů a zaměstnanců. Hlavní politický důstojník vápna David Spielfogel řekl, že ekonomika podnikání je také nepopiratelným faktorem. "Pokud jsou všichni chráněni doma, průmysl sdílených elektrických skútrů již není udržitelný," řekl. Jako hlavní uživatel sdílených elektrických skútrů zmizeli turisté také na většině trhů. Ačkoli vápno může mít způsob, jak během krize generovat příjem, není to priorita, když jsou lidé doma a „vláda se snaží vypuknutí zvládnout“.


Mnoho investorů, kteří pochybovali o proveditelnosti obchodu s elektrickými skútry, uvedlo, že současná situace by mohla být pro odvětví průmyslu smrtelným úderem kvůli finančním, bezpečnostním a regulačním potížím. „Slyšel jsem, že mnoho lidí porovnává situaci v odvětví elektrických skútrů s Uberem a Lyftem. Stejně jako oni, používání elektrických skútrů kleslo,“ řekl 1984 Ventures, společnost rizikového kapitálu, která neinvestuje do mikro mobility. Osoba Aaron Michel řekla.


"Ale na rozdíl od Uber a Lyft, před příchodem epidemie, byl tento závěr v zásadě zaměřen na společný průmysl elektrických skútrů," řekl. Michel předpovídá, že společnosti bez velkých podporovatelů zkrachují a že finančně silné společnosti sníží své podnikání na minimum.


FtLyft a Limeovi bývalí političtí ředitelé, Emily Castor Warren, se domnívají, že nová epidemie koronární pneumonie by mohla zazvonit smrtícím knoflíkem pro sdílené elektrické skútrové společnosti s velkými nepřímými náklady, zejména pro ty, jejichž finanční stav je již nejistý. "Myslím, že je to děsivé. Pokud blokáda pokračuje, budou muset alespoň propustit velký počet hlavních týmů, protože jedním faktorem, který nemohou snížit na nulu, jsou platy zaměstnanců a náklady na pronájem kanceláří," řekla.


U různých společných spouštěcích elektrických skútrů však nemusí být krátkodobý výhled tak nestabilní. Půjčovna elektrických kol Wheels v 17 městech v Evropě a ve Spojených státech loni v říjnu obdržela financování ve výši 50 milionů dolarů. Spin-sharing startup Spin necítil stejný kapitálový tlak jako někteří jeho vrstevníci, protože jeho mateřskou společností je Ford. Začátkem tohoto týdne je Spin jedinou společnou společností pro elektrické skútry, která stále funguje normálně. Společnost však v úterý také oznámila, že kvůli vypuknutí zachovala pouze operace v Austinu, Baltimoru, Denveru, Los Angeles, Portlandu, San Franciscu, Tampě a Washingtonu, DC.


Ly Molly Turner, přednášející v oblasti obchodní a veřejné politiky na UC Berkeley a konzultant společnosti Spin, uvedla, že města, ve kterých společnost pokračuje, může naznačovat, že na těchto trzích dosud dosáhla největšího finančního úspěchu. Turner řekl, že odcházející trh Spin ukázal, že „elektrické skútry nejsou životaschopným podnikem nebo není dostatek penetrace k úspěchu bez zvláštních partnerství nebo propagačních akcí, které v současné době nejsou možné“.


To může být případ všech dotčených společností, protože dnešní cestování, bez ohledu na to, jaký způsob dopravy se blíží stagnaci. Někteří provozovatelé sdílených elektrických skútrů, včetně společností Jump, Lime, Spin a Wheels, zvažují možnosti spolupráce s místními vládami nebo hlavními poskytovateli služeb jako způsob, jak pokračovat v provozu, protože obyvatelé mohou požádat, aby se vyhnuli autobusům, vlakům a jiné veřejné dopravě. V polovině tohoto měsíce, oznámení starosty New Yorku Bill de Blasio o pokynech pro sociální vzdálenost, zvýšilo počet uživatelů městského cyklistického systému v New Yorku o 67%. 21. března, jako největší systém veřejné dopravy v národě, klesl počet cestujících v metru města o 87% oproti stejnému období loňského roku.


Někteří investoři se domnívají, že pokles využívání dopravy je jedním z důvodů optimismu ohledně vyhlídek na mikro-mobily. Společnost rizikového kapitálu Tusk Ventures investovala do společnosti Bird. Spoluzakladatel a řídící partner společnosti Bradley Tusk řekl, že za předpokladu, že dojíždějící jsou stále naštvaní na vplutí do autobusů a metra po uzavření města, sdílená elektrická koloběžka a společnost pro elektrická kola mohou využít této příležitosti k podpoře relaxace Regulovat a zakázat zvedání v některých světových městech. V e-mailu napsal: „Se sporem ohledně oteplování, lepší poptávky, legalizace a méně nasycených trhů jsou společnosti jako Lime na dobré cestě k získání legitimních obchodních příležitostí v příštích 3–6 měsících.“


Skeptici zpochybňovali vyhlídky sdílených elektrických skútrů a společností poskytujících jízdu na koni od začátku. Historie ukázala, že vytvoření nových dopravních služeb často vyžaduje značné dotace od investorů nebo vlád. Přestože jim v současné době může být dovoleno pokračovat v operacích v mnoha městech, nebyly Kongresem dotovány.

Dvojice:Od 1. září 2020 nebudou elektrické skútry používány na cestách Další:Show Lo Playing Balance Wheel doma